מה עושה יועץ משכנתא טוב ומקצועי?

יועץ משכנתא טוב יבחן קודם כל את גובה ההחזר החודשי אליו אתם יכולים להגיע (יועץ יותר טוב גם יבחן מספר החזרים), ולאחר שקבעתם החזר חודשי הוא יבנה עבורכם את שילוב המסלולים הנכון לכם והמתאים בדיוק עבורכם בשקלול כל הפרמטרים.
לנהל מו"מ עם הבנקים לטובת ריביות נמוכות.
לאחר בניית תמהיל המשכנתא, יועץ המשכנתאות אמור להגיש בקשת משכנתא למספר בנקים למשכנתאות ולנהל איתם מו"מ על מנת שתקבלו תנאים אופטימליים וריביות טובות (שהולמות את מצבכם).

משכנתא לא נלקחת ביום אחד ומדובר בתהליך שיכול לקחת גם חודש-חודשיים ובזמן הזה יועץ משכנתא אמור להיות איתכם בקשר ולעזור לכם לנהל את התהליך ללוות אתכם לאחר לקיחת המשכנתא בעולם דינמי כמו שלנו ובשוק משכנתאות דינמי כמו בארץ, היועץ אמור להיות אתכם בקשר (או לפחות להיות זמין עבורכם) גם לאחר לקיחת המשכנתא.

יועץ משכנתאות הוא אדם בעל ידע עצום בכל נושא המשכנתאות. הוא מודע לכל השינויים, הרבדים, ההבדלים בין הבנקים השונים והדרכים הנכונות ביותר עבור הלקוח כדי שיוכל לעמוד בהחזרים הגבוהים מדי חודש.

יועץ זה הוא הנציג של רוכשי הדירה בתהליך המסועף של קבלת המשכנתא והוא זה שדואג לאינטרסים שלהם לאורך כל הדרך. הבדיקה המקצועית הנעשית על ידו עשויה לחסוך ללקוחות עשרות אלפי שקלים לאורך כל תקופת ההחזר של המשכנתא ולכן קיימת נחיצות גדולה לשכור את שירותיה של חברת ייעוץ משכנתאות לפני שמקבלים החלטות ולפני שחותמים על כל מסמך אשר יכבול את הלווים לעשרים ואף לשלושים שנה.

אז איך לוקחים משכנתא ? שלבים ראשונים בלקיחת משכנתא

השלב הראשון בתהליך הוא קבלת אישור עקרוני מאחד הבנקים המסחריים כי ללווה הספציפי מגיעה משכנתא בסכום מסוים. ההחלטה הזו של הבנק מתבססת על יכולות ההחזר של בני הזוג בהתאם לכמה פרמטרים בסיסיים כמו הותק שלהם במקום העבודה, סך ההכנסות של כל אחד מהם, המסוגלות הפיננסית שלהם להחזיר סכום קבוע בכל חודש ושיישאר להם די כסף להוצאות המשפחתיות השוטפות. נציגי הבנק נעזרים במחשבון זכאות למשכנתא אשר מבצע תחשיב של כל הנתונים מול הקריטריונים של הבנק ואם התשובה היא חיובית, בני הזוג מקבלים אישור עקרוני זה בכתב.

בשלב זה, מבקשים בני הזוג הצעת מחיר מכמה בנקים מסחריים עבור הסכום הנדרש להשלמת רכישה הדירה לאחר שישלמו חלק מהעלות באמצעות ההון הפרטי שלהם. היועץ המומחה בוחן באמצעות מחשבון משכנתא את כל ההצעות ומציע לקונים את העסקה המשתלמת ביותר.

אחד הנושאים החשובים ביותר הוא בחירת המסלולים כדי ליצור סיכוי סביר ביותר לשלם את מלוא התשלום החודשי עד תום תקופת ההחזר ולא ליצור סיכון מיותר. בחירת המסלולים כוללת נתח כספי שהוא צמוד מדד, נתח נוסף ללא הצמדה וכו'.

חברת ייעוץ משכנתאות מומלצת אשר פועלת בנחישות ובמיומנות רבה, בוחרת עבור כל לקוח את הפילוח אשר מותאם במיוחד עבורו תוך התחשבות בעלייה המתמדת ברמת ההוצאות עם השנים לאור הריבוי הטבעי והצורך לשלם תשלומים רבים למטפלות, גני ילדים, בתי ספר ועוד.

המסלול שנבחר הוא מתוך ההיצע של הצעות המחיר או לחילופין מתוך המלצה על גורם בנקאי או חוץ בנקאי אשר מסוגל להעניק תנאים פיננסיים הרבה יותר טובים ולכן זה יהיה הנתיב הנכון ביותר עבור הלווים.